0040 miniDziesiąta edycja konkursu za nami. W tym roku zgłosiło się 68 uczestników, nadsyłając około 200 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski w tym Cieszyna, Mińska Mazowieckiego, Łodzi, Gdańska, Warszawy, ale najwięcej było uczestników z województwa podlaskiego, z Hajnówki, Białegostoku i okolic, Bielska Podlaskiego, Supraśla, Zambrowa, Białowieży i innych.

W głównej mierze Podlasie kojarzone jest z wyjątkową przyrodą- Puszczą Białowieską, Knyszyńską, rozlewiskami Biebrzy i Narwi, zwierzętami, ale również piękną architekturą drewnianą, domami, cerkwiami oraz również ludźmi. Niektóre nadesłane fotografie wyraźnie nawiązywały do prac Wiktora Wołkowa, ujęciem tematu, formą i klimatem ale były też nowoczesne w formie, graficzne fotografie.

W konkursie zdjęcia oceniało niezastąpione jury złożone z profesjonalnych fotografików miłośników Podlasia, a jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa: Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski oraz Jarosław Chyra.

Komisja po bardzo żmudnych i trudnych obradach przyznała następujące nagrody:

I NAGRODA:

  • Sebastian Pawlak z Łomianek

II NAGRODA:

  • Jan Słodowski z Warszawy

III NAGRODA:

  • Daniel Ostapczuk z Bielska Podlaskiego

  • Sławomir Kotara z Mińska Mazowieckiego

WYRÓŻNIENIE:

  • Magdalena Tetedrynko z Hajnówki

  • Magdlaena Antonowicz z Radul

  • Paweł Wasiuk z Hajnówki

  • Jarosław Klej z Sokółki

  • Andrzej Keczyński z Nowoberezowa

WYRÓŻNIENIE DLA MŁODYCH TWÓRCÓW:

  • Kacper Igor Keczyński z Nowoberezowa

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników dyrektor Muzeum- Tomasz Tichoniukwręczył nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodę główną konkursu „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa” ufundował Burmistrz Miasta Hajnówka. Pozostałe nagrody ufundowali sponsorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. Została równieżotwarta wystawa pokonkursowa. Wystawę zdjęć można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do X 2015r.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

Nad konkursem patronat medialny objęły : www.bialystok.tvp.pl , www.wrotapodlasia.pl , www.hajnowka.pl , www.radio.bialystok.pl , www.nigdywiecej.org .

Współfinansowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Urząd Miasta Hajnówka

Dziękujemy wszystkim sponsorom, oraz uczestnikom.

ORGANIZATOR:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Ul. 3 Maja 42, 17-200 Hajnówka

www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

Agnieszka Tichoniuk

Fot. A. Tichoniuk, W. Tichoniuk