0210 września 2021 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku dyrektor Muzeum Tomasz Tichoniuk odebrał na uroczystej gali statuetkę i tytuł w plebiscycie „Osobowość Roku 2019". Był to plebiscyt Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej, w którym otrzymał 1. miejsce w kategorii Kultura w powiecie hajnowskim.

UWAGA KONKURS

Przyłącz się do zabawy – zabierz koszulkę zrobioną na warsztatach w muzeum na wakacje i zrób w niej zdjęcie.

Opublikowano Super User

17Festynem w Łuszczach w gminie Czyże Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczęło 13. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Od 12 lat wędrujemy po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę. To był już 76 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Festyn odbył się 25 lipca 2021.

Opublikowano Super User

44W ostatnią sobotę lipca maleńka miejscowość Bernacki Most miała swoje święto. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało tu festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".

Opublikowano Super User

02Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce doczekało się własnego znaczka turystycznego. Placówka jest kolejnym miejscem na mapie turystycznej kraju gdzie można nabyć taką pamiątkę. Jego numer seryjny to 1083.