Dziękujemy Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach za nominację do #GaszynChallenge!

Kategoria: Aktualności 2020

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy- zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra, Michał Kość i inni.

Kategoria: Aktualności 2020

12W lutym Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczął realizację projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY". To projekt, który ma za zadanie pokazać lokalną tradycję i sztukę poprzez edukację i wspólną zabawę. Na przestrzeni roku będzie odbywać się wiele działań animujących lokalną społeczność-nie tylko dzieci ale i dorosłych- w myśl idei PRZYMIERZA kulturowego na pograniczu etnicznym jakim jest Podlasie i ziemia hajnowska.

Kategoria: Aktualności 2020

Na prośbę uczniów, rodziców oraz nauczycieli oraz w związku ze szczególną sytuacją epidemiczną przedłużamy jeszcze do końca maja przyjmowanie zgłoszeń w konkursie plastycznym „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem".

Kategoria: Aktualności 2020

Uwaga! Przedłużony konkurs plastyczny „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem" do 15 maja 2020!

plakat podlasie 2020 wybrany