Zgodnie z Komunikatem Wojewody Podlaskiego wydanym w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce będzie zamkniętew dniach 12.03 - 31.03.2020 r.

Proszę kontaktować się z nami poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: Aktualności 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2 edycji konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem", poświęconym historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych. Celem konkursu jest pielęgnowanie patriotyzmu lokalnego, kształtowanie tożsamości oraz upowszechnianie dziecięcej twórczości.

Kategoria: Aktualności 2020

12Wiceprzewodniczący Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Republiki Białoruś Anatoli Isaczenko odbył dwudniową wizytę w Polsce. W dniach 28-29 stycznia 2020 r. reprezentował Białoruś podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz - Birkenau, zaś na Podlasiu spotkał się z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Arturem Kosickim,złożył kwiaty pod pomnikiem w Zaleszanach, oraz odwiedził cmentarz żołnierzy radzieckich i Muzeum Białoruskie w Hajnówce.

Kategoria: Aktualności 2020

03Monodram, w którym wystąpiła Dominika Puc z Teatru Muzeum Białoruskiego w Hajnówce został stworzony na podstawie opowiadania „Postrzyżyny” autorstwa czeskiego pisarza Bohumila Hrabala. Klasyka literatury europejskiej została zagrana w przekładzie na język podlaski, czyli po-svojomu. Przekład z oryginału wykonał Jan Maksymiuk.

Opublikowano Super User

10Muzeum Wojska z siedzibą w Białymstoku rozpoczęło projekt prezentacji swej działalności poza Białymstokiem.