I NAGRODA  Piotr Krassowski z Białegostoku Sacrum w krajobrazie Puszczy Knyszyńskiej SupraślSzesnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła sięrekordowa liczba 162 osób, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 8.

Opublikowano Agnieszka Tichoniuk
04Cyrylicą pisane” to cykl spotkań z ciekawymi osobami, pisarzami, wydawcami, które od wielu lat organizuje Muzeum Białoruskie w Hajnówce. Ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce kolejne takie spotkania musiały się przenieść do internetu.
Opublikowano Agnieszka Tichoniuk
03Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce przygotowało ciekawą wystawę rysunków młodego człowieka, który urodził się w Hajnówce ale mieszka i pracuje w Białymstoku. Niestety ze względu na zamknięcie instytucji z powodu pandemii wystawę udostępniamy póki co w internecie i z niecierpliwością oczekujemy na otwarcie instytucji kulturalnych, abyśmy mogli się z Państwem spotkać w galeriach muzeum.
Opublikowano Agnieszka Tichoniuk

01W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce od października 2020 r. można podziwiać rzeźby białoruskiego artysty Dzmitra Dabravolskiego. Pandemiczne okoliczności sprawiły, iż instytucje kultury nie mogą swobodnie funkcjonować, należy jednak mieć nadzieję na rychłe zniesienie obostrzeń by galerie znów były dostępne zwiedzającym. Rzeźby Dzmitra z pewnością wzbogacą przestrzenie muzealne i będzie je można podziwiać i w późniejszym czasie….

Kategoria: Aktualności 2020

23Drugi w tym roku kultowy klubowy koncert pod hasłem MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ w związku z sytuacją pandemiczną w Polsce musiał się odbyć on line.