02Już po raz drugi w tym roku odbyło się spotkanie z cyklu „Cyrylicą pisane". Gościem spotkania 14 marca 2019 r. był hajnowski pisarz, dziennikarz radiowy i telewizyjny Michał Androsiuk. Okazją do spotkania była premiera promocji najnowszej długo oczekiwanej książki „Pełnia" wydanej w języku białoruskim. Spotkanie poprowadził redaktor książki, dziennikarz telewizyjny i radiowy oraz współpracownik tygodnika Niwa Mikołaj Wawrzeniuk.


Projektem graficznym książki i przygotowaniem jej do druku zajął się Jerzy Osiennik, a w książce wykorzystano zdjęcia Pawłą Grzesia.
W trakcie prezentacji wysłuchaliśmy kilku fragmentów książki w języku białoruskim odczytanych przez samego pisarza, oraz tych samych fragmentów przetłumaczonych na język polski. Chodź sama tematyka książki jest bardzo trudna i niekiedy nawet bolesna, bo dotyka historii Podlasia, historii prostych ludzi uwikłanych w zdarzenia losu, w ciężkie wydarzenia historyczne to ma też swoje pozytywne i radosne aspekty. Przenosi czytelnika w wielowymiarowy świat, po którym porusza się razem z głównym bohaterem.
Dziękujemy za możliwość zorganizowania promocji książki. Dziękujemy również publiczności za tak liczne przybycie oraz mediom. A przede wszystkim zachęcamy do lektury najnowszej książki Michałą Androsiuka i śledzenia naszych nadchodzących imprez.


Wioletta Androsiuk
Fot. Agnieszka Tichoniuk

Spotkanie „Cyrylicą pisane" zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji