wrz

32Festynem w Repczycach Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zakończyło 11. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Od 11 lat wędrujemy po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę. To był już 70 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Festyn odbył się 15 września 2019.

Kategoria: Aktualności 2019

49Kiermasze rękodzieła ludowego, koncerty zespołów z Polski i Białorusi, a do tego ziemniaczane przysmaki ze stu kilogramów ziemniaków, warsztaty lepienia w glinie, tkania na krosnach- to wszystko można było zobaczyć w niedzielę 2 czerwca 2019 roku na 15. Białoruskim Festiwalu Etnograficznym w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Kategoria: Aktualności 2019

Film krótkometrażowy „Siewca”, który w maju 2017 kręcony był na terenach Podlasia, będzie miał swoją premierę 17 lipca w Łodzi na Festiwalu Transatlantyk. Film będzie można obejrzeć o godzinie 16:00 w Multikinie przy Ul. leja Marszałka Józefa Piłsudskiego 5 w ramach konkursu Polskich Krótkich Metraży. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Film opowiada o dzieciństwie Włodzimierza Naumiuka. Artysta ten, wielokrotnie nagradzany zarówno w Polsce jak i za granicą, jest mocno związany z regionem, w którym tworzy. Młodzi filmowcy zainspirowani historią rzeźbiarza wzięli na warsztat jego życie, twórczość oraz Podlasie widziane oczami artysty.

maj

16Białoruskie Muzeum w Hajnówce po raz kolejny przyłączyło się do międzynarodowej akcji promowania działalności muzealnej jaką jest „Noc muzeów”.