01Grudzień rozpoczął się prezentacją, niezmiernie interesującej, książki Hanny Kondratiuk „Prypecią po Nobel”. Jest to zapis z podróży, a właściwie cyklu podróży, które jak podsumowała sama autorka, zajęły jej łącznie siedem miesięcy!

 

W książce tej odnajdziemy rozmaite historie życia, fragmenty tradycji przekazywane pokoleniom, przywiązanie do natur i sił przyrody jakie cechuje ludzi zamieszkujących Polesie.

„Magiczna kraina przywołującą wspomnienia o dzieciństwie” tymi słowami Hanna Kondratiuk opisuje swoje wyprawy po Polesiu. Na spotkaniu mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych historii z podróży nie zamieszczonych w książce, obejrzeć malownicze zdjęcia pejzaży Poleskich a także zdjęcia z codziennego życia i uroczystości cerkiewnych.

Dziękujemy za prezentację bardzo ciekawej książki, licznie przybyłym gościom za interesujące pytania i zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu „Cyrylicą pisane”!

Spotkanie realizowane jest w ramach realizacji zadnia „Cyrylicą pisane” z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i a Administracji.

Wioleta Androsiuk

Fot. A.Moroz