010m21. marca 2018 r. najmłodsze dzieci ze szkół podstawowych w Hajnówce i nie tylko świętowały pierwszy dzień wiosny w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

 

 

Chociaż pogoda za oknem była raczej zimowa, nie przeszkadzało to nikomu w dobrej zabawie. Zaczęliśmy od zwiedzania stałych wystaw etnograficznych, gdzie na chwilę przenieśliśmy się do czasów bez tabletów i urządzeń elektrycznych. Kolejnym przystankiem była biblioteka muzealna, pełna książek dla najmłodszych i tych nieco starszych. Oglądaliśmy najnowsze, pełne kolorowych ilustracji, bajki i książki o historii naszego regionu.

 

Na zakończenie odbył się seans filmowy, składający się z dwóch filmów, jako pierwszą obejrzeliśmy przezabawną edukacyjną bajkę o przygodach chłopca Nieścierki w języku białoruskim, o tym jak to odkrył, że bogactwo to nie tylko złoto, ale też, a może i przede wszystkim umiejętności jakie się posiada, i jakie pozwalają nam robić naprawdę wartościowe rzeczy. Następnie rozśpiewany "Sing", który rozgrzał najmłodszą publiczność i pozwolił zapomnieć choć na chwilę o długiej zimie.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za miłe chwile i zapraszamy w przyszłym roku.

 

 

 

Wioleta Androsiuk

 

Fot. Agnieszka Tichoniuk