sty
Opublikowano Super User

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskie w Hajnówce  zaprasza na FERIE ZIMOWE.

Kategoria: Aktualności 2017

03pTrzynasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiło się 55 osób, nadsyłając ponad 150 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego.

Kategoria: Aktualności 2017

5626 listopada 2017 w sali kinowej Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej odbyła się trzynasta edycja białoruskich występów z cyklu „Mastackija Sustreczy Szkolnikau". W tegorocznym programie spotkaliśmy się z niezwykłą różnorodnością form artystycznych, oraz dużej rozpiętości wiekowej uczestników. Bogaty program przygotowano jakby przekornie w ramach 13. edycji – a jakże – udanej – sympatycznej i zabawnej. Obecnością swą zaszczycili Burmistrz Miasta Jerzy Sirak, wicedyrektor Zespołu Szkół z DNJB Nina Łukasik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Bożena Markiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Halina Pustelnik.

Kategoria: Aktualności 2017

09mTo bardzo ważna książka dla mniejszości białoruskiej w Polsce.

Kategoria: Aktualności 2017

25w24 listopada 2017 r. odbył się wernisaż wystawy Marcina Kryszpiniuka z Bielska Podlaskiego. Na wystawie zaprezentowano około 50 portretów wykonanych w technice rysunku ołówkiem, węglem, i tuszem. Oprócz pasji plastycznej równorzędne miejsce zajmuje u artysty pasja muzyczna, które nie wykluczając się wzajemnie wręcz dopełniają. Marcin - kiedyś członek zespołu- dziś tworzy również okładki płyt zespołów czy projekty plakatów, koszulek festiwalowych, a szczególnie chętnie rysuje portrety lubianych muzyków i zespołów.