gru
Opublikowano Super User

07Яшчэ ў канцы 2017 года ў беларускім музеі ў Гайнацы адбыліся апошні ў годзе сустрэчы з цыкля “Кірыліцай пісанае”. Першая з сустрэч была з Агнешкай Тіханюк - на што дзень музейным спэцыялістам па справах мастацтва і аднaчасова аўтарам “Слоўніка Беларускіх Мастакоў”. Агнешка Тіханюк з’яўляецца абсальвэнткай гісторыі мастацва на Вроцлавскім Унівэрсытэце, мастацтвам інтэрэсуецца ўжо ад дзіцячых гадоў, ёсць так сама мастаком і графікам аматарам.

Kategoria: Aktualności 2017

09mTo bardzo ważna książka dla mniejszości białoruskiej w Polsce.

lis
Opublikowano Super User

19Dnia 21 listopada 2017 r., dzieci Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce wraz ze swoją wychowawczynią – p. Julitą Tokajuk, miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Białoruskim w Hajnówce.

Kategoria: Aktualności 2017

5626 listopada 2017 w sali kinowej Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej odbyła się trzynasta edycja białoruskich występów z cyklu „Mastackija Sustreczy Szkolnikau". W tegorocznym programie spotkaliśmy się z niezwykłą różnorodnością form artystycznych, oraz dużej rozpiętości wiekowej uczestników. Bogaty program przygotowano jakby przekornie w ramach 13. edycji – a jakże – udanej – sympatycznej i zabawnej. Obecnością swą zaszczycili Burmistrz Miasta Jerzy Sirak, wicedyrektor Zespołu Szkół z DNJB Nina Łukasik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Bożena Markiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Halina Pustelnik.

lis
Opublikowano Super User

0615 listopada 2017 r. w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyłosię spotkanie i prezentacja działalności pozalekcyjnej grupy prowadzonej przez nauczyciela języka białoruskiego i prezesa stowarzyszenia Nasza Szkoła - Jana Karczewskiego.