pa
11
2016
Drukuj Email

214 października 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Hajnówce wraz z wychowawczyniami poznawali lokalną tradycję i sztukę w ramach projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY".

Muzeum Białoruskie zaprosiło Mirosława Piechowskiego z Czarnej Wsi Kościelnej- garncarza, którego rodzina od pokoleń zajmuje się tym rzemiosłem. Pan Mirosław pokazał jak sprawnie na kole garncarskim operować gliną, by powstał piękny wazon, garnek, czy miska. Każde z dzieci również spróbowało swych sił za kołem . Nie trzeba było nikogo specjalnie namawiać- każdy chętnie zabrudził rączki...A efekty były niesamowite. Panie wychowawczynie również nie oparły się pokusie i wytoczyły na kole gliniane miseczki. Oprócz prac powstałych na kole, dzieci z gliny wyczarowały ludziki, i zwierzątka.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w warsztatach, instruktorom i wychowawczyniom –Monice Lewczukowej oraz Mirosławie Nikończuk i Alicji Suprun serdecznie gratulujemy efektów i dziękujemy za udział!

Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji zadania p.n. „Przygraniczny alians etniczny" ze środków Urzędu Miasta Hajnówka

Agnieszka Tichoniuk

Fot. A. i T. Tichoniukowie