05Kolejna- siódma już edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce za nami. Tradycyjnie na październikowym i listopadowym koncercie wystąpiło po trzech wykonawców.

Na scenie w Mozaikarni zagrały zespoły z Polski i Białorusi, grające dobrą rockową muzykę w języku polskim i białoruskim. Tradycyjnie również publiczność ciepło przyjęła wszystkie zespoły i nie dawała zejść ze sceny bez bisów. Tradycyjnie również przesłanie nasze brzmiało: „PRZECIW NIETOLERANCJI” - PRZECIW KSENOFOBI” - „ PRZECIW UPRZEDZENIOM” - „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” !!!!

Na przestrzeni ostatnich lat do akcji „Muzyka bez zastrzeżeń” przyłączyły się takie zespoły jak min.: RIMA, ZERO 85, BORYS BEZUHOV, 5SET5, ILO & FRIENDS, VERITAS, BŁĘKITNY NOSOROŻEC, LONDYN 70, KUBA ROZPRUWACZ, KACKILLER, SILLENT HILL, ORSHAK, INDIGA (Białoruś), DALI (Białoruś) czy RE1IKT (Białoruś).

Pierwszy koncert odbył się 16 X 2015r.

 

Zagrali:

ELKSTONE – laureat Nagrody 7.FMR Rockowisko Hajnówka 2015.

Zespół powstał w czerwcu 2009 roku. Cztery osoby o różnych, a zarazem podobnych upodobaniach muzycznych złączyły się w jeden band, który tworzy muzykę płynącą z wewnątrz. Łączą style takie jak trash, punk rock, hard rock i hard core w jeden. W tekstach opisują to jak widzą wszystko dookoła, nie boją się nazywać rzeczy po imieniu.

w jeden band, który tworzy muzykę płynącą z wewnątrz nas. Łączymy style takie jak thrash, punkrock, hardrock i hardcore w jeden. W tekstach opisujemy to jak widzimy wszystko dookoła, nie boimy się nazywać rzeczy po imieniu.

OSTROV- hardrock z elementami metal, punk rock-Białostocka sceniczna petarda energii, doświadczeni muzycy grający szeroko rozumiany rock.Zespół istnieje od roku 2014. Grają w języku polskim i białoruskim z uwagi na miejsce urodzenia i dbałości o tradycję. Muzyka to hard rock z elementami metalu i punka. Głównym założeniem Ostrova jest dawanie radości podczas koncertów, ocierając się o szorstkie przestrzenie zagubionych w transie codzienności dusz. Zawsze gotowi!

ON (Popek Monster, Dead Curier) - perkusja
Rafał Mikiewicz (ex Drapped Fel, Collos, Pan Niszment) - gitara
Łukasz Andruszkiewicz (ex Drapped Fel, Collos) - gitaraON (Popek Monster, Dead Curier) - perkusja
Rafał Mikiewicz (ex Drapped Fel, Collos, Pan Niszment) - gitara
Łukasz Andruszkiewicz (ex Drapped Fel, Collos) - gitara
ON (Popek Monster, Dead Curier) - perkusja
Rafał Mikiewicz (ex Drapped Fel, Collos, Pan Niszment) - gitara
Łukasz Andruszkiewicz (ex Drapped Fel, Collos) - gitara

DZIECIUKI - Folk-punkowy zespół założony w 2012 roku w Grodnie. Zespół stworzony w dużej mierze z muzyków zespołu Kalian, Ludzi na bałocie. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. „Dzieciuki” – tak zwracał się do swoich powstańców dowódca powstania styczniowego na terenach białoruskich, Kastuś Kalinowski. W ich tekstach znajdziemy sporą dawkę białoruskiej historii (jakiej próżno szukać w oficjalnych podręcznikach).

 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Urzędu Miasta Hajnówka

Patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”

Agnieszka Tichoniuk