0089 miniDnia 20 listopada 2014 r., dzieci uczęszczające do trzeciej klasy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Hajnówce miały okazję wziąć udział w warsztatach malarskich pod wodzą Daniela Gromadzkiego.

Tym razem próbowały swych sił rysując węglem. Zanim jednak przystąpiły do dzieła, zapoznały się ze stałą wystawą dotyczącą rzemiosła Białorusinów Podlasia. Na swych pracach przedstawiły takie rzemiosła jak tkactwo, kowalstwo, garncarstwo, bednarza, stolarza, czy narzędzia pracy oraz wytwory: wyszywany ręcznik, krzyże, garnki. Dodatkowo wszystkie powstałe prace wzięły udział w konkursie, a nagrodzone powędrują na wystawę do Szkoły Podstawowej Nr 6. Ogłoszenie wyników już niebawem!

Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji zadania p.n. „Przygraniczny alians etniczny" dzięki dotacji Urzędu Miasta Hajnówka oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Tekst: A.Wawreszuk

fot. A. i T. Tichoniuk