0070_mini22 października 2013 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej odbyły się warsztaty plastyczne. Tematem było nasze miasto - Hajnówka. Dzieci najpierw zapoznały się z wystawą poplenerową pokazującą Hajnówkę widzianą oczyma artystów plastyków. Wystawa oraz plener były zorganizowane w 2011 roku z okazji jubileuszu 60-lecia naszego miasta.

 

Dzieci wybrały swoje ulubione pory roku, podzieliły się w grupy i zabrały się do rysowania. Używały pasteli olejnych, zaś aby wypełnić i nadać odpowiedniej kolorystyki dopełniły prace tuszem. Dzieci w niesamowity sposób oddały najistotniejsze a zarazem najbliższe dla nich elementy naszego miasta, które niezależnie od pory roku są pełne kolorów, fantazji i uroku. Warsztaty prowadził Daniel Gromacki. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Hajnówce wraz z opiekunką Panią Jolantą Stawarz. Prace powstałe podczas warsztatów można podziwiać w Szkole Podstawowej Nr 6.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Przygraniczny alians etniczny", realizowanego dzięki dotacji Urzędu Miasta Hajnówka.

 

Agnieszka Tichoniuk

Fot. A. i T. Tichoniuk