0050_miniCałkiem spora gromadka wesołych pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 pod pieczą p. Jolanty Stawarz 8 X 2012 r. wzięła aktywnie udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Tym razem do poprowadzenia warsztatów został zaproszony hajnowski malarz Daniel Gromacki, który zapoznał dzieci z ciekawą techniką plastyczną kolografią. W trakcie warsztatów, kiedy przygotowane przez dzieci matryce schły, p. Gromacki pokazał swoją najnowszą wystawę obrazów olejnych z wiejskimi pejzażami, przyrodą i martwą naturą. Powstałe podczas zajęć odbitki graficzne dzieci zabrały ze sobą do szkoły.

Warsztaty plastyczne odbyły się w ramach projektu „Przygraniczny Alians Etniczny” z dotacji Urzędu Miasta Hajnówka oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Tekst: Agnieszka Tichoniuk

Fot.: A. i T. Tichoniukowie