pa
31
2012
Drukuj Email

0051_mini31 października 2012 r. uczniowie klasy I b oraz Ic wraz z wychowawczyniami ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Hajnówce integrowali się poprzez poznawanie lokalnej tradycji i sztuki w ramach projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY”. 

Muzeum Białoruskie zaprosiło Mirosława Piechowskiego z Czarnej Wsi Kościelnej- garncarza, którego rodzina od pokoleń zajmuje się tym rzemiosłem. Najpierw pokazał on jak sprawnie operować gliną, by powstał piękny wazon, garnek, czy miska, a później każde z dzieci spróbowało swych sił. Nie trzeba było nikogo specjalnie namawiać- każdy chętnie zabrudził rączki…A efekty były niesamowite. Panie wychowawczynie również nie oparły się pokusie i wytoczyły na kole gliniane miseczki. Oprócz prac powstałych na kole, dzieci z gliny wyczarowały ludziki, wisiorki, węże, oraz kostki do gry. Czy trudne to było zadanie i ile frajdy im sprawiło, dzieci mogły opowiedzieć do mikrofonu dziennikarki Radio Racja Natalii Gierasimiuk.

 

Wszystkim dzieciom biorącym udział w warsztatach, instruktorom i wychowawczyniom –Jolancie Stawarz oraz Alinie Guryniuk serdecznie gratulujemy efektów i dziękujemy za udział!

Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji zadania p.n. „Przygraniczny alians etniczny” ze środków Urzędu Miasta Hajnówka oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku..

Fot. A. i T. Tichoniukowie