0058_mini

17 grudnia 2012 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Daniela Gromackiego - plastyka hajnowskiego. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klasy I „c” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Hajnówce.

Dzieci poznały dwie eksperymentalne techniki, w których rolę główną odgrywały pastele. Pierwsza z nich zaczęła się niby zwyczajnie- trzeba było narysować kolędników. Później jednak piękni kolędnicy zostali cali zamalowani niebieskim kolorem, by znów się ukazać po starciu patyczkami wierzchniej warstwy pasteli.

Druga technika działała na odwrót. Najpierw dzieci pokryły całą kartkę różnymi kolorami, by później zamalować ją na czarno. Nie każdemu spodobał się ten pomysł… Jednak następny krok przekonał wszystkich –trzeba było wydłubać wykałaczką pejzaż zimowy. Efekt prac jest oszałamiający, jest to jednocześnie sposób na ciekawe- efekciarskie zajęcia plastyczne.

Prace pierwszaków można podziwiać w holu Szkoły Podstawowej Nr 6 w Hajnówce.

 

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Przygraniczny alians etniczny", realizowanego dzięki dotacji Urzędu Miasta Hajnówka oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

 

Agnieszka Tichoniuk

Fot. A Tichoniuk, T. Tichoniuk

 


 

 

więcej

 

PRACOWNIA zaprasza

 

LOKAL DO WYNAJĘCIA
w CENTRUM MIASTA
o powierzchni 500 m2 lub 215 m2
tel. (85) 682 30 16
SPONSORZY