0023_miniFestiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej Bardauskaj Vosień organizowany jest przez Związek Młodzieży Białoruskiej po raz XVIII. W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce gościł po raz szósty.

W tym roku 23 października wystąpił zespół Re1ikt z Mińska na Białorusi. Zespół powstał w 2001 roku. Ma na swoim koncie 3 płyty, 2 single, live DVD, akustyczne projekty. Jest laureatem m.in. festiwalu Jesień Bardów 2009 oraz zdobywcą trzeciego miejsca w plebiscycie „Odkrycie roku 2010” wg portalu Tuzin Hitou. Koncertował na wielu festiwalach w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Wykonywana przez nich muzyka to gatunki z pogranicza grunge/ alternative rock/ acustic rock. Członkowie zespołu: Demidenko – perkusja, Makshun- gitara, Lyubichev – gitara, Kozlov – wokal, Narkevich - bas.

Zapraszam do obejrzenia foto- relacji z koncertu. Choć zdjęcia nie oddadzą w pełni atmosfery i nastroju tego klimatycznego koncertu.

autor: Agnieszka Tichoniuk

Fot. Bogusława Czarkowska, Tomasz Tichoniuk