0028_miniZ takiej propozycji Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce skorzystała spora rzesza fanów polsko-białoruskiego rocka. Przybyli tłumnie zarówno z Hajnówki, jak i Białegostoku, Bielska Podlaskiego i Białowieży.  Integrując się w tańcu pogo przy dźwiękach hajnowskiego KUBY ROZPRUWACZA oraz białoruskiej RIMY z Gródka.

 

 

KUBA ROZPRUWACZ - urodził się w grudniu 2008 roku w Bramie Puszczy Białowieskiej. Zespół czerpie inspiracje ze starych formacji spod sztandaru „oi!" i „punk". Nawiązują klimatem i energią do lat 80 i 90 – tych. Zespół tworzą muzycy byłych hajnowskich formacji takich jak: Londyn 70, Worker Oj, Sillent Hill. Na swoim koncie mają koncerty między innymi z U.K. SUBS, THE VIBRATORS, FARBEN LEHRE, CELA NR 3, BULBULATORS. Zespół zajął  II miejsce na festiwalu FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009.

RIMA – istnieje od 2000 w Gródku przy granicy polsko-białoruskiej.  Na swoim koncie mają sporo koncertów i festiwali m.in. "Przystanek Woodstock 2001", „Basowiszcza” (2000 r. - laureat nagrody). Mają na swoim koncie 2 płyty, w grudniu tego roku ukaże się trzecia- „RIMA akustycznie”. Zespół w hajnowskim Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej wystąpił po raz trzeci.

Oba zespoły zaserwowały mocniejsze uderzenie, które spotkało się z sympatyczną reakcją widowni, a mianowicie dobrą zabawą przy muzyce przez cała imprezę. Publiczność nie chciała wypuścić ze sceny gości z Gródka i kilkakrotnie domagała się bisów, które zresztą otrzymała.

 

Cała rzecz odbyła się w ramach cyklicznej już imprez p.n. „Muzyka bez zastrzeżeń” dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Lokal, w którym odbyły się tegoroczne koncerty, czyli w hali byłego sklepu UNIBUD, w dalszym ciągu jest do wynajęcia…

 

 

Tekst: Tomasz Tichoniuk

fot: Bogusława Czarkowska, Tomasz Tichoniuk