Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

KONCERT „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ"

Piątek, 30. wrzesień 2022, 17:00 - 19:00
Odsłon : 57

KONCERTMUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ"

Kolejna edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Gramy już 18 lat!! To ponad 40 koncertów, na których zagrało ponad 60 zespołów polskich i białoruskich!!! Koncerty pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń” to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują m.in. zespoły z Polski i Białorusi, grają w języku polskim i białoruskim. A koncerty wspiera ogólnopolska kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

Kiedy: 30.09.2022 godz. 17.00, wstęp wolny

Gdzie: Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

Zagrają:

SYRBSKI JEB- psychodela/noise rock/ nowa fala (Warszawa)

To żywy trans i dźwiękowy terror. Od blisko 20 lat ich głośne, hipnotyzujące utwory podlegają ciągłym transformacjom w małych, zatęchłych klubach. Przeszywający duszę śpiew Zygfryda, mocna podstawa basowa, psychodeliczno-noise’owe odjazdy gitary i przytłaczające dudnienie bębnów to ich znaki firmowe. W ciągu wielu lat zmagań z formą i konfrontacji z publicznością wypracowali własny styl, który czerpie z nowej fali, psychodelii, noise rocka i no wave’u, ale dziś jest trudny do określenia i jedyny w swoim rodzaju.

(1) Syrbski Jeb | Facebook

ВАНДРОЎНІК -folk/punk rock [Podlasie]

Zespół WANDROUNIK powstał na początku 2021 r. Tworzy go grupa znajomych z kilku podlaskich miejscowości. Nie mają stałego miejsca prób i wędrują po różnych miejscach- stąd wzięła się ich nazwa. Wędrują również po różnych gatunkach muzycznych od folku aż po punk rock. Mają za sobą kilkanaście koncertów w różnych podlaskich miejscowościach , m.in. na koncertach organizowanych przez Muzeum Białoruskie w Hajnówce. Chętnie sięgają po covery podlaskich kapel grających niegdyś min. na festiwalu Basowiszcza jak „Ajczyna” zespołu Kardon czy „Agonia” zespołu Veritas.

(1) Wandrounik | Facebook

BŁĘKITNY NOSOROŻEC - punk/rock/ raggae (Hajnówka)

Zespół powstał pod koniec lat 80-tych. Muzyka Błękitnego Nosorożca zawsze oscylowała wokół punk rocka, ale zespół swobodnie porusza się również i w temacie hc czy reggae, po które bardzo chętnie sięga od zawsze, obecnie sam zespół definiuje swoje brzmienie jako post-punkowe.

W czerwcu 2016 roku zespół wydał nową płytę „Inny”, której premiera miała miejsce podczas 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016. Teraz czekamy na ich nowy materiał i nową płytę.

(1) BŁĘKITNY NOSOROŻEC | Facebook

DZIECIUKI (biał. ДЗЕЦЮКі)– folk punk (emigracja z Grodna)

Zespół stworzony w dużej mierze z muzyków zespołu Kalian, Ludzi na bałocie. Kalian w 1998 r. wygrał Festiwal Basowiszcza razem z zespołem Veritas z Hajnówki. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. „Dzieciuki” – tak zwracał się do swoich powstańców dowódca powstania styczniowego na terenach białoruskich- Kastuś Kalinowski. W ich tekstach znajdziemy sporą dawkę białoruskiej historii. W Hajnówce grał podczas Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2016 oraz podczas klubowych koncertów „Muzyka bez zatrzeżeń” w Muzeum Białoruskim (m.in.w 2015, 2018, 2019 r.)

(1) Dzieciuki | Facebook

Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org , www.koncertomania.pl

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Hajnówka.

 

plakat

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012