Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Wernisaż wystawy malarstwa Marka Sapiołko

Niedziela, 27. październik 2019, 17:00
Odsłon : 129

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Sapiołko w ramach projektu „Białoruski Alfabet Sztuki”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 października 2019 (niedziela) godz. 17.00 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42.

Wystawa dostępna będzie do końca XI 2019.

Marek Sapiołko- ur. 1971 r. w Narewce. Przygodę z malarstwem rozpoczął w 2013 roku, choć jak mówi sztuką interesował się od zawsze, często miał przy sobie kartkę i długopis, by móc naszkicować to, co zaobserwował. Na emeryturze jednak dopiero mógł oddać się pasji tworzenia bezgranicznie. Uczęszczał na zajęcia Pracowni Technik Plastycznych w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, gdzie mógł poznać i wypróbować różnorodne techniki plastyczne od rysunku poprzez malarstwo a na grafice skończywszy. Dzięki tym zajęciom doskonalił przez kilka lat warsztat a jego efekty i ogromny postęp można było oglądać na wystawach .

Chętnie bierze udział w licznych plenerach malarskich w kraju i za granicą, w konkursach plastycznych, gdzie był kilkakrotnie nagradzany, wystawach grupowych i indywidualnych. Uczęszcza do Klubu Plastyka Amatora START działającego przy Hajnowskim Domu Kultury.

Wystawa realizowana jest dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

19.10.22 Marek Sapiolko

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012