Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Koncert „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ ”– „Музыка без засцярог”

Piątek, 11. październik 2019, 17:00
Odsłon : 175

KONCERTMUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ”– „Музыка без засцярог

Kolejna edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Koncerty pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń” to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują m.in. zespoły z Polski i Białorusi, grają w języku polskim i białoruskim. A koncerty wspiera ogólnopolska kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

To już 15 lat MUZYKI BEZ ZASTRZEŻEŃ !!! To około 30 koncertów, na których zagrało 45 zespołów polskich i białoruskich!!! Przez te wszystkie lata zagrały min. takie kapele jak : ZERO 85, RIMA, DALI /BY/, RE1IKT /BY/, ILO & FRIENDS, DZIECIUKI /BY/, B:N: /BY/, OSTROV, VERITAS, BŁĘKITNY NOSOROŻEC, KUBA ROZPRUWACZ, LONDYN 70, C.R.C., THE TOOBES/BY/, ŚCIANA/BY/, INDIGA/BY/, TZN XENNA, THE BILL, DE ŁINDOWS, SAJGON, KRAIN, PANTA KOINA, 5SET5, SILENT HILL, PACZKA, ZDROWIE NA BUDOWI BAND, KREHA, DESANT, NIEMORALNA PROPOZYCJA, RETRO BEATS czy BANG BANG. Motto MUZYKI BEZ ZASTRZEŻEŃ to niezmiennie koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. „PRZECIW NIETOLERANCJI” - PRZECIW KSENOFOBII” - „PRZECIW UPRZEDZENIOM”

Kiedy: 11.10.2019 godz. 17.00, wstęp wolny

Gdzie: Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

 

Zagrają:

OBRAZ KONTORLNY – blues/rock z Podlasia

Weterani podlaskiej sceny blues rock. Na scenie grają od wielu lat z przerwami. Doszli do półfinałów czwartej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych "Rockowania 2019”.

Skład: Roman - wokal, gitara, Jan – gitara, Mirosław – bas, Piotr – perkusja

https://www.facebook.com/obrazkontrolnyofp/

MOSKWA- punk (Łódź)

W 1983 r. w brudnym, robotniczym mieście, wiecznie spowitym dymem z fabrycznych kominów – Łodzi, powstał jeden z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych zespołów polskiej sceny punk rockowej, wielka legenda rodzimego undergroundu – Moskwa. Laureat Festiwalu Jarocin '84. Na przestrzeni lat zespół zmieniał nie tylko muzykę ale i skład. Działalność zawiesił w 1991 r, by po 10 latach wrócić na scenę. Zespół znany hajnowskiej publiczności z Festiwalu „Rockowisko Hajnówka” z 2012 i 2015. W 2016 roku Paweł Gumola ponownie zawitał na Festiwal z grupą SKANDAKAN oraz jako juror w konkursie kapel.

Obecny skład zespołu: Paweł Gumola- śpiew, gitara; Kamil Rogiński – gitara basowa ,Radek Jarzyna – perkusja

http://www.moskwa.band.pl/

RE1IKT- alternative/progressive/post-rock/folk (Białoruś)

Grupa z Mińska na Białorusi, podwójny laureat 5. FMR Rockowisko Hajnówka 2013, gwiazda min. festiwalu „Basowiszcza”, koncertów „Muzyka bez zastrzeżeń” ale i „Jesień Bardów” czy Festiwal „Kultura na schodach Muzeum”. Białoruska kapela, która harmonijnie łączy ze sobą muzyczną energię i żywiołowość z oryginalnym brzmieniem. Zespół stylistycznie porusza się w klimatach progresywnego rocka, post rocka, art rocka i rocka alternatywnego. Jednakże swe obecne brzmienie łączy z tradycyjną białoruską muzyką folkową, czyniąc zeń muzykę aktualną i dostosowaną do upodobań współczesnego słuchacza poszukującego nowych doznań. Re1ikt kreatywnie wykorzystuje ciekawe brzmienia efektów gitarowych, a także instrumentów ludowych – tak dętych, jak i perkusyjnych. Zespół gra nie tylko koncerty elektryczne, ale także akustyczne i w zależności od formy występu muzyka grupy z mocno przesterowanej i zadziornej zmienia się w intrygującą formę eteryczności i liryki.

Skład: Aliaksandr Dziemidzienka- perkusja; Ułądzimir Kazłou- wokal; Wital Makszun- gitara; Dzmitry Narkiewicz-bas

http://re1ikt.com/

Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, oraz Urzędu Miasta Hajnówka.

 

19.10.08 muzyka

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012