Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

VI Festiwal Teatralny ODE w muzeum

Sobota, 28. wrzesień 2019, 18:00
Odsłon : 186

Festiwal będzie gościł na Podlasiu w dniach 22-28 IX 2019 w takich miejscowościach jak Orla, Bielsk Podlaski, Białowieża, Białystok oraz Hajnówka.

 

W Hajnówce odbędą się spektakle:

26 IX 2019 (czwartek) g. 13:00 „Ja j u poli verboju rosła” w Muzeum Białoruskim w Hajnówce

28 IX 2019 (sobota) g. 18.00 „Ja j u poli verboju rosła” w Muzeum Białoruskim w Hajnówce

To pierwszy spektakl Teatru Czrevo, który miał swoją premierę w 2011 roku i od którego wszystko się zaczęło. W Hajnówce będzie zaprezentowany po raz 60! To przedstawienie, niezwykle barwnie i zmysłowo oddające ducha Podlasia, zakończy tegoroczny Festiwal.

Ja j u poli verboju rosła

Monodram powstał z inspiracji tradycyjną kulturą Białorusinów Podlasia. Za kanwę spektaklu posłużył tekst Oksany Zabużko „Bajka o kalinowej fujarce”. Główną postacią monodramu jest Maria – starsza, wiejska kobieta, której życie obfitowało w szereg osobistych dramatów. Wielkanocne bicie cerkiewnych dzwonów na powrót przynosi permanentne przeżycie trajektorii popełnionego w młodości grzechu, który wedle zbiorowej karmy doprowadził do tragicznej utraty córek, a szczególnie hołubionej Hanusi.

 

24 IX 2019 (wtorek) g. 12.00, 19.00 PREMIERA „Pudstryżyny” –Teatr z Muzeum Białoruskiego w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Pudstryžyny

Klasyka literatury europejskiej w przekładzie na język podlaski! Monodram Dominiki Puc – aktorki Teatru z Muzeum Białoruskiego w Hajnówce został stworzony na podstawie opowiadania „Postrzyżyny” autorstwa czeskiego pisarza Bohumila Hrabala. Postrzyżyny to humorystyczno-nostalgiczne spojrzenie na świat młodej mężatki z prowincjonalnego miasteczka.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, organizatorzy zapraszają jednak do rezerwacji wejściówek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012