Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Prezentacja filmu „Koncert życia” Mikołaja Wawrzeniuka

Sobota, 21. wrzesień 2019, 16:00
Odsłon : 205

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zaprasza na prezentację filmu „Koncert życia” Mikołaja Wawrzeniuka.

Będzie to opowieść o największym medialnym i jednym z większych społecznych zjawisk ostatnich lat na Podlasiu: „Podlaskim koncercie życzeń” w białoruskim Radiu Racja. Ten trzygodzinny program (w soboty od 18.00 do 21.00) jest najważniejszym wydarzeniem tygodnia dla wielu mieszkańców Białostocczyzny. Niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, zajęcia czy wykształcenia. „Koncertu życzeń” słucha się w samotności i skupieniu, ale także razem z sąsiadami za biesiadnym stołem, bądź w pracy. Na antenie mówi się po białorusku, polsku i wszystkich możliwych dialektach i mieszankach polsko-białoruskich używanych w regionie.

Słuchacze mówią o sprawach osobistych, ale często też opisują ogólną sytuację: starzenie się wsi na ścianie wschodniej, problemy z pracą, emigracją zarobkową. Chcemy, aby te opowieści ułożyły się w filmową panoramę dużej części Podlasia. Czasem smutną, refleksyjną, a czasem żywą, radosną czy wręcz śmieszną. Po prostu: „Koncert życia”.

reżyseria: Mikołaj Wawrzeniuk
zdjęcia: Roman Wasiluk
czas trwania: 40 min

Spotkanie odbędzie się 21 września 2019 r. o g. 16.00 w Hajnówce w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42, Hajnówka19.09.12 koncert zycia

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012