Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Wernisaż wystawy malarstwa J.Plivda,V.Varnas,D.Gromacki

Piątek, 23. sierpień 2019, 17:00
Odsłon : 220

Trzech artystów, z trzech krajów. Co nas łączy? Pejzaż. Wszyscy jesteśmy wciąż zapatrzeni i niezmiennie zachwyceni przyrodą. Jak na artystów przystało, każdy z nas wypracował swój styl, rozpoznawalny, bardzo osobisty odbiór rzeczywistości. Co jeszcze? Spotykamy się na międzynarodowych plenerach malarskich, gdzie możemy skonfrontować się z malarzami z różnych części świata. Tu nawiązujemy artystyczne przyjaźnie, niektóre bardzo trwałe, niektóre bardzo ulotne.

Jānis Plivda

Urodził się w 1978 r. w Preiļi.
Ukończył Wydział Malarstwa Łotewskiej Akademii Sztuki i(2005).
W Centrum Technologii Edukacji Ustawicznej w Rezekne otrzymało certyfikat organizacji procesu pedagogicznego i zarządzania (2017).
Od 1998 roku regularnie uczestniczy w wystawach i plenerach na Łotwie i poza jej granicami. Jest organizatorem kilku wystaw indywidualnych. Został laureatem konkursu: „Jāzepa Pīgožņa. Łotewska nagroda w dziedzinie malarstwa pejzażowego"

Valentinas Varnas

Urodził się w Kownie na Litwie.
Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Kownie. W 1985 ukończył Akademię sztuk Pięknych w Wilnie. Od tego czasu pokazuje swoje obrazy na licznych wystawach na Litwie i poza granicami kraju. Od 1999 jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Litwy. Najchętniej pracuje w technice akwareli, olejnej i rysunku. Jest artystą niezależnym.

Daniel Gromacki

Urodzony w 1981 roku w Hajnówce.
Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMSC w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Zajmuje się pracą twórczą i pedagogiczną.

19.08.20 wystawa

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012