Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Spektakl „A. Kanstancin Bajko” Teatru z Muzeum

Wtorek, 20. listopad 2018, 17:00
Odsłon : 592

Spektakl „A. Kanstancin Bajko” Teatru z Muzeum

Spektakl „Ajciec Konstancin Bajko” w wykonaniu Teatru z Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce będzie można zobaczyć : 18 XI 2018 w Warszawie, oraz 20 XI 2018 w Białowieży.

Spektakl opowiada o postaci wyjątkowego duchownego – ojca Konstantego Bajko – teologa, nauczyciela, lekarza. Służył w bardzo trudnych czasach wieku XX. Nie zważając na okoliczności imponował odwagą, dogłębną wiedzą teologiczną, zdolnością niezależnego myślenia i bezkompromisowego świadczenia o swojej wierze.


Teatr z Muzeum Białoruskiego - to koleżeńska grupa licealistów z Hajnówki i Bielska Podlaskiego, których łączy zamiłowanie do teatru, muzyki, poszukiwania swoich korzeni. Łączy ich również to, że nie boją się trudnych tematów i śmiało o nich mówią na deskach teatru. Teatr z Muzeum Białoruskiego działa od 2009 roku - wystawiając spektakle na podstawie białoruskich autorów współczesnych oraz klasyków. Inspirują się również lokalną tradycją i historią. Grupę teatralną prowadzili Julita Tokajuk, oraz Jan Karczewski. Od 2012 opiekunem artystycznym Teatru z Muzeum Białoruskiego jest Joanna Troc - aktorka i pomysłodawczyni Teatru Czrevo. W ich repertuarze znalazły się spektakle: "[nie]paszancavała" Sokrata Janowicza, "Paulinka" Janki Kupały, "Bieżeńcy" Bożeny Diemjaniuk, "Ostatni świadkowie" Świetłany Aleksijewicz, "Romeo i Julia po białorusku" Szekspira w przekładzie Kanrada Krapiwy.

reżyseria: Joanna Troc
przygotowanie wokalne: Ewa Lukianiuk
występują: Ania Bielawska, Ola Busłowska, Jacek Drużba, Dominika Puc, Kacper Keczyński, Kola Keczyński, Ewa Kot, Ewa Iwaniuk, Paweł Janucik, Marysia Tarasiuk, Piotrek Świderski
multimedia: Maksym Fionik
muzyka na żywo: Ewa Kot, Jacek Drużba, Piotrek Świderski

PROGRAM:

18 XI 2018 (niedziela) , Warszawa, Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego, Plac Trzech Krzyży 4/6
15.00- spektakl „A. Kanstancin Bajko”

16.00 - wystaw Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”. Konkurs odbył się w tym roku z błogosławieństwa i pod patronatem Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba, Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego, przy udziale Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku, Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, Bractwa Prawosławnego śww. Cyryla i Metodego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

17.00 - uroczysty Koncert pt. „Wolność krzyżami się mierzy…”, poświęcony 100. rocznicy odzyskania Niepodległości w wykonaniu uczniów Punktu Katechetycznego przy Parafii Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie. Podczas Koncertu wysłuchamy pieśni oraz wierszy o treści patriotycznej. Gościem specjalnym będzie znana wykonawczyni muzyki fortepianowej Pani Kayo Nishimizu-Wawreniuk, Kayo Nishimizu która uświetni wieczór utworami kompozytorów polskich.


20 XI 2018 (wtorek) g. 17.00, Białowieża, sala Kina Żubr

Serdecznie zapraszamy

 

Projekt realizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Urzędu Miasta Hajnówka

18.11.15 teatr

 

 

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012