Kalendarz wydarzeń

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Premiera spektaklu „AJCIEC KANSTANCIN BAJKO"

Niedziela, 11. marzec 2018, 19:00
Do Poniedziałek, 12. marzec 2018
Odsłon : 1534
Teatr z Muzeum Białoruskiego zaprasza na premierę spektaklu
„AJCIEC KANSTANCIN BAJKO”
na podstawie książki Doroteusza Fionika
oraz tekstów abp Jeremiasza i o. Arkadiusza Barańczuka
 
adaptacja, reżyseria:Joanna Troc
przygotowanie wokalne:Ewa Łukianiuk
multimedia:Maksym Fionik
występują: Anna Bielawska, Aleksandra Busłowska, Jacek Drużba, Kacper Keczyński, Mikołaj Keczyński, Ewa Kot, Ewa Iwaniuk, Paweł Janucik, Dominika Puc, Julia Skorbiłowicz, Piotr Świderski, Maria Tarasiuk, Paulina Zajączkowska
muzyka na żywo: Ewa Kot, Julia Skorbiłowicz, Piotr Świderski, Jacek Drużba
 
11 marca 2018 – godz. 19:00 (niedziela)
12 marca 2018 – godz. 11:00 (poniedziałek)
12 marca 2018 – godz. 19:00 (poniedziałek)
miejsce: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce (sala kinowa)

Spektakl opowiada o postaci wyjątkowego duchownego – ojca Konstantego Bajko – teologa, nauczyciela, lekarza. Służył w bardzo trudnych czasach. Wiek XX dla Kościoła Prawosławnego był wiekiem prześladowań i męczeństwa. Wielu duchownych i wiernych zostało bezpośrednio dotkniętych przez ograniczenia lub wręcz dyskryminację, czasami bardzo bolesną… W takich czasach imponował odwagą, dogłębną wiedzą teologiczną, zdolnością niezależnego myślenia i bezkompromisowym charakterem. 
 

Teatr z Muzeum Białoruskiego - to koleżeńska grupa licealistów z Hajnówki i Bielska Podlaskiego, których łączy zamiłowanie do teatru, muzyki, poszukiwania swoich korzeni. Łączy ich również to, że nie boją się trudnych tematów i śmiało o nich mówią na deskach teatru. Opiekunem artystycznym Teatru z Muzeum Białoruskiego jest Joanna Troc - aktorka i pomysłodawczyni Teatru Czrevo. Teatr z Muzeum Białoruskiego działa od 2012 roku - wystawiając spektakle na podstawie białoruskich autorów współczesnych oraz klasyków. Inspirują się również lokalną tradycją i historią. W ich repertuarze znalazły się spektakle: "[nie]paszancavała" Sokrata Janowicza, "Paulinka" Janki Kupały, "Bieżeńcy" Bożeny Diemjaniuk, "Ostatni świadkowie" Świetłany Aleksijewicz, "Romeo i Julia po białorusku" Szekspira w przekładzie Kanrada Krapiwy.

Wróć

JEvents v2.2.8   Copyright © 2006-2012